מוצרי תינוקות - בייביז
banner loading...........
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
המלץ לחבר
banner loading...........
הוריד שיר של בייביז
סקר בייביזסקר בייביז החודשי
העגלה הטובה ביותר?
מוצרי תינוקות חדשים
הליכון מוסיקלי ציקו הליכון מוסיקלי ציקו
המחיר בבייביז
349.00ש”ח
ישבנון דיסני מותגים ישבנון דיסני מותגים
המחיר בבייביז
35.00ש”ח
מגן צד למיטה דיסני נסיכות מגן צד למיטה דיסני נסיכות
המחיר בבייביז
179.00ש”ח
בוגבו באפלו בוגבו באפלו
המחיר בבייביז
5,790.00ש”ח
כיסא בטיחות אוונפלו דגם מומנטום 2015 כיסא בטיחות אוונפלו דגם מומנטום 2015
המחיר בבייביז
849.00ש”ח
מגבת קפוצון לתינוק מגבת קפוצון לתינוק
המחיר בבייביז
60.00ש”ח
אקדח משאבה מים לבריכה אקדח משאבה מים לבריכה
המחיר בבייביז
10.00ש”ח
רובה מים לילדים 60 סנטימטר רובה מים לילדים 60 סנטימטר
המחיר בבייביז
10.00ש”ח
סירה עם 6 משחקי חול לים סירה עם 6 משחקי חול לים
המחיר בבייביז
29.00ש”ח
מטקות רשת בדמינגטון לחוף מטקות רשת בדמינגטון לחוף
המחיר בבייביז
15.00ש”ח
פח חיתולים טומי טיפי הקץ לריח! פחיתול החדש! פח חיתולים טומי טיפי הקץ לריח! פחיתול החדש!
המחיר בבייביז
179.00ש”ח
עגלת טיולון מאמא לאב עגלת טיולון מאמא לאב
המחיר בבייביז
550.00ש”ח
כסא אוכל גמפי אינפנטי Infanti כסא אוכל גמפי אינפנטי Infanti
המחיר בבייביז
150.00ש”ח
שמיכת פילופטס דב פנדה שמיכת פילופטס דב פנדה
המחיר בבייביז
159.00ש”ח
כרית פילופטס טייגר כרית פילופטס טייגר
המחיר בבייביז
99.00ש”ח

לדרוג האתר ב ZAP
banner loading...........
יתרונות בהנקה


‏ירידה בשיעורי הארעות זיהומים: נמצא שהנקה מגינה בפני זיהומים במערכת העיכול ובמערכת הנשימה, ומורידה את הסיכון לדלקת האוזן התיכונה. נמצא שתינוקות שהוזנו בחלב אם מזמן לידתם ועד גיל 13 שבועות או יותר, היו בעלי שיעורים נמוכים יותר באופן מובהק של מחלות במערכת העיכול ובמערכת הנשימה לאורך כל שנת חייהם הראשונה, בהשוואה לתינוקות שהוזנו בתרכובות מזון לתינוקות. בהשוואה לתינוקות שהוזנו בתמ"ל, אלה שקיבלו חלב אם בלבד במשך 16 שבועות לפחות, סבלו מפחות אירועים ראשונים וחוזרים של דלקות באוזן התיכונה במשך שנת חייהם הראשונה. תינוקות שקיבלו חלב אם ומזונות נוספים לפני גיל ארבעה חודשים, היו בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח דלקות באוזן התיכונה . מטה-אנאליזה שנעשתה לאחרונה הראתה שרמת הסיכון קטנה כאשר ההנקה נמשכת לפחות 3 חדשים. על-כן נראה כי הנקה בלעדית, ללא תוספת מזונות אחרים, הנה בעלת השפעה מגינה בפני התפתחות זיהומים.


מניעת מוות בעריסה (SIDS): למרות שמספר מחקרים הצביעו על הנקה והגנה אפשרית בפני מוות בעריסה, לא הוכח עדיין הקשר הסיבתי ביניהם. מחקרים אלה לא תיקנו לגורמים "מבלבלים" (confounders, ערפלנים) כגון: תנוחת השינה של התינוק וחשיפתו לעישון של בני המשפחה, שני גורמי סיכון חשובים הקשורים בתופעה זו.


מניעת אלרגיות: שיעור הדיווחים על אלרגיות בתקופת הינקות גבוה ומוערך ב ? 10%, אולם נראה שהשיעור האמיתי קרוב יותר ל ? 2% . השונות הרחבה בשיעורי הארעות מחלות אטופיות בתינוקות נובעת מהבדלים בקריטריונים ושיטות האבחנה, וכן בשל השיעורים הגבוהים של אבחנת שווא על ידי ההורים. מחקרים בעלי תבנית מחקרית לקויה תרמו למחלוקות הקיימות באשר להשפעה המגינה של חלב אם בפני מחלות אטופיות. בתינוקות בעלי סיכון מוגבר, בשל היסטוריה משפחתית חיובית (הורה אחד או יותר, או אח/ות שפיתחו מחלה אטופית), הנקה בלעדית שנמשכה לפחות 4 חדשים, הראתה על הגנה בפני מחלות אטופיות. לעומת זאת, לא נמצא קשר בין הנקה וירידה בשיעורי ההארעות של מחלות אטופיות בתינוקות ללא רקע תורשתי. לא הוכח שהימנעות אמהות לתינוקות עם רקע תורשתי של רגישות למזונות מסוימים ממזונות כגון חלב, מוצרי חלב, ביצים, בטנים), משפיעה על הורדת שיעורי ההארעות והחומרה של מחלות אטופיות אצל התינוק במשך שנת החיים הראשונה לכן, עד אשר יעילותן של הדיאטות המוגבלות במוצרי מזון בעלי פוטנציאל אלרגני במשך ההריון וההנקה תוכח, אין להמליץ על כך באופן שגרתי לאמהות ותינוקות בסיכון.


חלב אם מכיל שני אנטיגנים שמקורם במזון : Bovine IgG ו- β-Lactoglobulin אשר מיעוט התינוקות עלולים לפתח אליהם תגובה אלרגנית. אם תינוק, המוזן בחלב אם בלבד, מגלה סימנים קליניים של מחלה אטופית, יש לבצע ניסיון הוצאת מזונות מסוימים מדיאטת האם, על מנת לקבוע האם תגובת התינוק הנה למזונות הללו. המזונות הנפוצים המכילים אנטיגנים אלה הנם המזונות העשירים בחלבון, כגון חלב פרה, דגים, ביצים, סויה, אגוזים ובטנים. אם על האם לשנות את הדיאטה שלה כתוצאה מכך, ליווי ויעוץ מקצועי הנם הכרחיים.


מניעת סוכרת נעורים: מספר מחקרים הראו שסוכרת תלויה באינסולין (סוכרת מסוג 1, סוכרת נעורים) שכיחה פחות בתינוקות שינקו בהשוואה לתינוקות שהוזנו בתמ"ל. לא ידוע אם הסיבה הנה השפעה מגנה של המערכת החיסונית המצויה בחלב אם, או השפעה שלילית של חלבוני חלב הפרה. מגוון מחקרים תצפיתיים מורים שצריכת חלב פרה מהווה זרז להתפתחות סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) בילדים בעלי פוטנציאל גנטי. מחקרים אלה נתמכו על ידי ממצאים ממחקרים אחרים, שזיהו נוגדנים לחלק מחלבון אלבומין חלב הפרה בקרב שיעור גבוה של ילדים שאובחנו עם סוכרת נעורים. האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים המליצה ב- 1994 לילדים ממשפחות בסיכון לסוכרת תלויה באינסולין להימנע מצריכת תמ"ל על בסיס חלב- פרה או בסיס סויה וכן מחלב ותוצרתו במשך שנת החיים הראשונה. מאז פרסום הנחיות אלה פורסמו מחקרים נוספים שלא מצאו נוכחות של נוגדנים לאלבומין חלב הפרה בחולי סוכרת תלויה באינסולין. נוגדנים אלה נמצאו גם בשיעור דומה באנשים עם מגוון של מחלות אוטו-אימוניות אחרות. יתרה מכך, לא נמצא קשר בין צריכת חלב פרה, דגנים, פירות, ירקות או חלבון בשר בחודשים השלישי עד השישי ואוטואימוניות של תאי בטא של הלבלב. נדרשים מחקרים פרוספקטיביים מבוקרים כדי לבחון את הקשר בין סוכרת וחלב פרה.


שמירה על גדילה תקינה: מחקרי אורך, שנערכו לאחרונה בצפון אמריקה, הדגימו קצב גדילה איטי יותר אצל תינוקות שינקו מעל לשלושה חדשים, לעומת תינוקות שהוזנו בתמ"ל (או שינקו פחות משלושה חודשים). שתי קבוצות התינוקות היו בעלות רקע סוציו-אקונומי ואתני זהה. לא נצפה הבדל בין ההתפתחות ההתנהגותית, רמת הפעילות והתחלואה בין שתי הקבוצות, דבר המרמז על כך שאין משמעות בריאותית לקצב הגדילה האיטי יותר בקרב יונקים מעל שלושה חדשים. מחקרי חתך ועוקבה הוכיחו כי הנקה יכולה למנוע התפתחות השמנה ומחלות תלויות גיל.


מוסכם שגדילת תינוקות יונקים צריכה להוות את התקן לגדילה התקינה של תינוקות בכלל. כאשר קצב הגדילה האיטי יותר של תינוק יונק, בריא ומשגשג מתפרש בטעות כ"גדילה לא יציבה" או כ"גדילה לא תקינה", עלול הדבר להוביל לדאגה מיותרת לגבי המשך ההנקה. דבר זה יכול להתנגש עם עידוד ההנקה בששת החודשים הראשונים לחיים. השוואת גדילתו של תינוק יונק לנתוני רפרנס (עקומות גדילה) המתבססים על גדילת תינוקות שאינם יונקים עלולה להוביל למעקב וחקירה שאינם הכרחיים ולדאגה מיותרת של ההורים.


בנוסף, עקומות הגדילה מהוות מדדי סינון ומעקב, ואינן כלי אבחנתי מוחלט. לא כל סטייה מהעקומות משמעותה בעיה בגדילה. יש להתחשב במשקל הלידה, התקדמות לאורך זמן הגדילה, מדדי המשפחה ומצב בריאות כללי. עקומות הגדילה המחייבות הן העקומות המומלצות לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי והמבוססות על העקומות האמריקאיות משנת 2000. השימוש בעקומות אלה צריך להיות ברצף הן בקהילה והן בבית החולים.


תפקיד צוות הבריאות בטיפת החלב הוא למנוע ולאתר הבעיות בשלב מוקדם.


במקרים הבאים יש להפנות את התינוק להערכת גדילה על- ידי רופא:


א) כל תינוק מתחת לאחוזון חמישי ומעל לאחוזון ה ? 95 באורך לגיל ומשקל לאורך.


ב) תינוק שלא עלה במשקל או באורך בין שתי מדידות.


ג) "שבירת עקומות"- שני קווי אחוזונים כלפי מטה או מעלה.


על האחות, הדיאטנית והרופא להכיר את עקומות הגדילה של ילדים בריאים וכן שינויים טבעיים הנצפים במעבר מתזונה המבוססת על הנקה לתזונה על בסיס תמ"ל וכן בשלבי הוספת המזון המשלים (המזון המוסף מתום החודש השישי לחיי התינוק).

בייביז - עולם של תינוקות ברשת
http://www.babyz.co.il/article.asp?id=24


 


 

 
blogs

הצטרפו אלינו בפייסבוק
הורים לתינוקות מצטרפים לבייביז
לרישום כמנוי באתר או להסרה השתמש בכתובת הדואר האלקטרוני שלך

הסרה  הוספה  
banner loading...........
banner loading...........
banner loading...........
בעולם בייביזבעולם בייביז

banner loading...........
banner loading...........
קניה בטוחה ומאושרת
דף הבית  |  אודות האתר  |  תקנון  |  שאלות נפוצות  |  קניה בטוחה  |  פרסום באתר  |  דרושים  |  יצירת קשר
דוראן קידום אתרים   עיצוב - טאדאם בע"מ   אחסון ותחזוקה
Babyz ©2004-2012 כל הזכויות שמורות